Szukaj
Close this search box.

zNordic

Marka – ONE WAY

One Way to marka, której celem było osiągnięcie najwyższej jakości i zaspokojenie najwyższych wymagań osób uprawiających nordic walking. Kijki produkowane były pod stałą kontrolą międzynarodowych stowarzyszeń nordic walking, lekarzy, rehabilitantów oraz najlepszych sportowców itp. Właścicielem marki One Way od połowy 2018 jest Fischer Sports GmbH, Fischerstrasse 8, 4910 Ried im Innkreis, Austria.

Cytuję:

„Znana wszystkim miłośnikom sportów zimowych, zwłaszcza narciarstwa klasycznego marka FISCHER bierze pod swoje skrzydła inną sportową markę, mianowicie ONE WAY, która do niedawna także zaopatrywała sportowców w odzież i sprzęt przeznaczone do uprawiania dyscyplin zimowych. Niestety na początku roku ogłosiła bankructwo, a na wykupienie zdecydowali się właśnie włodarze FISCHERA.

Firma ONE WAY została założona w 2004 roku w Finlandii, produkowała gogle (okulary narciarskie), popularne u nas kije biegowe, odzież i inne akcesoria, w tym od czasu do czasu także narty biegowe i buty. Na początku roku firma ogłosiła upadłość, a skorzystał na tym austriacki FISCHER, który przejął z masy upadłościowej firmy prawa do znaku towarowego ONE WAY i inne prawa patentowe marki na czas nieograniczony.

Obecnie marka ONE WAY przechodzi konieczną reorganizację, by zostać włączona do grupy FISCHERA.

– Naszym celem jest rozwinięcie marki ONE WAY na tyle, by dołączyła do grona światowych liderów jeśli chodzi o kije dla narciarstwa biegowego i alpejskiego. Marka ma potencjał także w dziedzinie akcesoriów i odzieży, zwłaszcza w Skandynawii – przyznał specjalista od SEO marki FISCHER, Franz Fottinger.

Prawdopodobnie marka ONE WAY będzie funkcjonować podobnie jak choćby SPORT 2000 czy fluege.de, które to nazwy znajdują się na nartach skoczków narciarskich.

Fischer to jeden ze światowych potentatów w dziedzinie sprzętu zimowego, zwłaszcza dla sportów narciarstwa klasycznego, ale i hokeja. Siedziba założonej w 1924 roku marki znajduje się w Austrii, a produkcję zlokalizowano w Austrii i na Ukrainie.”( Informacja prasowa, redakcja Kasia Nowak)¹

Obecnie One Way wprowadził na rynek kilka modeli profesjonalnych kijków jednoczęściowych i jeden regulowany. Wszystkie modele posiadają
w zawartości swoich trzonków włókno węglowe (carbon). Materiał ten pozwala redukować wibracje, jest bardzo twardym i zarazem elastycznym tworzywem. Rękojeści kijków One Way przyjemne w dotyku, lecz niezbyt miękkie, dzięki temu są bardzo wytrzymałe i oczywiście antypoślizgowe,
wykonane są z korka oraz dodatku naturalnego kauczuku. Rękawiczki kijków One Way, to istny hit w wypinaniu kijków nordic walking. One Way zastosował magnetyczne wypinanie w swoich kijkach, na zasadzie działania magnesu. Mała kulka zamontowana na rękawicy przyciągana jest przy zbliżaniu do rękojeści. Przyciągnięta przez magnes wpada w małe wgłębienie, a przyciskiem od góry zabezpieczamy jej wpięcie. Wpinanie i wypinanie jest bardzo praktyczne i szybkie. Jeśli model kijków posiada dopisek Mag to znaczy, że jest wyposażony w magnetyczne wypinanie. Rękawice są bardzo stabilne i doskonale przytrzymują dłonie przy rękojeściach. Są bardzo głębokie, wygodne i oddychające, zapinane na mocny rzep. Zadzior kijków posiadają gumowe nakładki, również w systemie Duotec.

Co ważne części zamienne do kijków można zakupić od ręki. Kilka modeli kijków posiada niewypinane rękawice. Poszczególne modele mają różne konfiguracje oraz połączenia rękawic z nakładkami gumowymi. Przyjemna dla oka kolorystka kijków zachęca do ich zakupu. One Way przygotował się na wymagającego klienta i proponuje dużo ciekawych rozwiązań aby spełnić wymagania wszystkich. Na zapinkach do kijków znajdziecie twarze wielu znanych sportowców m.in. Kalla Charlotte, Heinkkinen Mati, Vitkova Veronika.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą kijków